Usługi pogrzebowe Styks w Kluczborku

W takiej trudnej chwili, jaką jest odejście bliskiej osoby, nasi pracownicy służą serdeczną pomocą i profesjonalną obsługą. Doradzimy Państwu w każdej kwestii dotyczącej usług pogrzebowych.

Niezbędne dokumenty dla zakładu pogrzebowego

Na śmierć bliskich nam osób nikt nie jest gotowy, lecz jeżeli wydarzy się to nieszczęście podpowiemy jak to załatwić od strony formalnej i przygotować ostatnie pożegnanie. Jeżeli osoba, zmarła w domu, należy wezwać karetkę by lekarz mógł stwierdzić zgon i tym samym wystawić Kartę zgonu. Następnie wzywamy Zakład pogrzebowy Styks, który przewiezie ciało do kostnicy. Z kartą zgonu wystawioną przez lekarza udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego, by otrzymać akt zgonu. Zakład pogrzebowy Styks by mógł przeprowadzić ceremonię pogrzebową, będzie potrzebował następujących dokumentów:

  • Akt Zgonu uzyskany z Urzędy Stanu cywilnego.
  • Dowód osobisty osoby zmarłej.
  • PESEL zmarłego oraz osoby upoważnionej.
  • Legitymację ZUS (zielona)
  • Wniosek i upoważnienie wypełniamy w zakładzie pogrzebowym Styks

Z aktem zgonu udajemy się na Parafię, gdzie ustalamy datę i godzinę pochówku. Po wizycie u księdza kierujemy się do zakładu pogrzebowego Styks, gdzie zostaną sporządzone, a później rozwieszone nekrologii. Na miejscu będą mogli Państwo wybrać trumnę lub urnę oraz zamówić kwiaty(dostępne są również na stronie internetowej). Kolejnym krokiem będzie podpisanie dokumentów do ZUS-u bądź Krusu. Resztą formalności takich jak wypełnienie oraz złożenie wniosków zajmie się zakład pogrzebowy Styks. Zasiłek pogrzebowy w wysokości 4 tysięcy zł przysługuje każdej osobie z rodziny w linii prostej. W przypadku dalszej rodziny pieniądze również są wypłacane, ale do wysokości poniesionych kosztów pochówku. Sprawy dotyczące pochówku na cmentarzu również zostaną dla Państwa załatwione. Dzięki usłudze internetowej "Grobonet" można podejrzeć zdjęcie konkretnego miejsca pochówku na cmentarzu. Nie musicie Państwo już nigdzie chodzić.